Jak repasujeme vstřikovače systému PD (Pumpe – duse)? - AutoNorma

Jak repasujeme vstřikovače systému - Common Rail, PD (Pumpe – duse), Mechanické vstřikovače

Common Railové vstřikovače jsou nedílnou součástí vysokotlakého systému. Dávkují palivo do spalovacího prostoru jednotlivých válců. Existují dva hlavní konstrukční typy vstřikovačů Common Rail - elektromagnetické (solenoidové) nebo piezoelektrické. Piezoelektrické vstřikovače jsou momentálně z valné většiny neopravitelné, jelikož výrobce těchto vstřikovačů nedodává náhradní díly pro vyhotovení 100% funkční repase. Vstřikovače repasujeme výhradně za použití nových originálních náhradních dílů. Dodržujeme postupy stanovené výrobci vstřikovačů a splňujeme přísná kritéria, zaručující 100% funkčnost dílů. Vstřikovače testujeme na certifikovaných testovacích a kalibračních stanicích.

Výrobci Common Railových vstřikovačů: BoschDelphiDensoContinental VDO

Výrobci PD (Pumpe – duse) vstřikovačů: BoschContinental VDO

Výrobce mechanické vstřikovačů: Bosch

   

Proces repase Common Railových vstřikovačů:

  1. Prvním krokem celého procesu je předběžné zhodnocení stavu vstřikovačů, tedy kontrola mechanické části vstřikovače a vstupní dynamický test funkčnosti na testovacím zařízení.

  2. Jestliže při vstupním testu vyhodnotíme vstřikovače jako vadné, doporučíme zákazníkům kompletní repasi vstřikovačů.

  3. Jestliže při vstupním testu vyhodnotíme vstřikovače jako bezvadné, zašleme je zákazníkům nazpátek s doporučením prověření závady na vozidle či doporučením k otestování vysokotlakého čerpadla.

  4. Při dynamickém testu na certifikovaném zařízení testujeme zejména dávkování (hlavní dávku, přepad a předvstřik).

  5. Pro zdárné provedení repase vyměníme veškeré vadné i nejčastěji kazové komponenty (nejčastěji ventilek a trysku, pokud je potřeba tak i cívku či těleso). Vstřikovače zkompletujeme, opětovně otestujeme na autorizované stanici a ověříme jejich správnou funkčnost po repasi.

  6. Výsledkem testu je kalibrační protokol, jenž je důkazem o 100% funkčnosti vstřikovačů. Protokol generuje autorizovaná testovací a kalibrační stanice. Kalibrační protokoly v některých případech obsahují nové kalibrační kódy, které je nutno nahrát pomocí adekvátní diagnostiky do systému vozidla, aby došlo k rovnovážnému chodu motoru.

Celý proces repasování vstřikovačů pro Vás vyhotoví vyškolený tým profesionálů v oboru.

Provádíme pouze kompletní repase dieselových systémů! Nezabýváme se prováděním částečných oprav, vedoucích pouze k nutnému zprovoznění vozidla, nikoliv však dlouhotrvající funkčnosti celého systému!

Zákazník u nás získá záruku 24 měsíců na celý produkt, nikoliv na předmět repase.