Výhody repasovaných náhradních dílů oproti originálním - AutoNorma

Jaké jsou výhody repasovaných náhradních dílů oproti originálním?

Když se vám porouchá auto, máte dvě možnosti. Můžete nechat poškozený díl opravit (je-li to možné), nebo jej vyměnit. Výměna je velmi často rychlejší a levnější variantou. Zejména pokud se rozhodnete využít repasovaný díl. Oproti novým originálním dílům můžete ušetřit až polovinu nákladů. Kvalita je však na stejné, nebo dokonce vyšší úrovni než u nových dílů. 

Šetří repasované díly jen peněženku, nebo i životní prostředí?

Použité náhradní díly nejsou výhodné pouze z finančního hlediska. Jejich opětovné využití je navíc ekologické a šetrné k životnímu prostředí. Na repasi použitého dílu (převodovka) je potřeba cca o 33 % méně spotřebované energie než při výrobě nového náhradního dílu. 

Zdroj: https://autobible.euro.cz/zivot-zivote-70-let-repasi-vyroby-vymennych-nahradnich-dilu-nejen-skodovky/V některých případech nemusí být cenový rozdíl repasovaného oproti novému dílu tak patrný. Je to zejména v případech, kdy jsou při přepracování starých dílů použity novější technologie, než ty, které byly dostupné v době výroby nového vozu. Někdy tak tyto repasované díly mohou být dokonce kvalitnější než originální.

Příklad: Jaký je rozdíl v cenách? Pro představu jsme porovnali cenu repasovaného turbodmychadla pro Škodu Octavii III 1.2 TSI 81 kW, které vyjde na 5 475 Kč. Nové originální turbodmychadlo vás bude stát 16 673 Kč. (Poznámka: ceny platí ke dni 7. 7. 2020)

Každá repase začíná kompletní demontáží použitého dílu. Ten je rozebrán na jednotlivé komponenty. Následuje důkladné vyčištění všech komponent a jejich pečlivá kontrola. Opotřebené, deformované a neopravitelné součástky (těsnění, ventily, šrouby) jsou vyměněny za nové. Poté se celý díl opět zkompletuje a na specializovaných přístrojích se zkontroluje jeho funkčnost. Výsledkem náročného testování je výstupní protokol, který garantuje 100% kvalitu a funkčnost repasovaného dílu.

lopatky pred a po

Výhody repasovaných dílů

  • nižší cena

  • ověřená kvalita a funkčnost

  • delší životnost a větší spolehlivost než u opraveného dílu

  • záruční lhůta 12 až 24 měsíců

  • rychlost vrácení vozidla do provozu

Nevýhody repasovaných dílů

  • konkrétní díl nemusí být vždy skladem

Pred repasí a po repasi

Používání repasovaných dílů není žádná novinka

Myšlenka repasovat náhradní díly vznikla za poválečné hospodářské krize v roce 1947 v Německu. V tu dobu zde panoval nedostatek všeho, a proto se na nově vzniklou linku začaly vracet vysloužilé vzduchem chlazené boxery z prvních VW Brouků a Transporterů. V České republice Škoda Auto umožňuje měnit repasované díly od roku 1995. Nyní si mohou majitelé “škodovek” vybírat z 16 tisíc položek ze 60 skupin. Mezi nejpoptávanější patří komponenty vstřikovací čerpadla, turbodmychadla, startéry, vstřikovače, spojky, převodovky a elektronika. Repasované díly se nabízejí pro kompletní současnou modelovou řadu včetně modelů Yeti, všech generací Fabie, Octavie a Superbu. V současné době nabízí repasované náhradní díly i další značky osobních a nákladních automobilů, například Ford, Peugeot, BMW, Mercedes atd. 

historie repasování

Spokojení zákazníci se k nám rádi vrací

Obliba repasovaných náhradní dílů roste. Často se lidé obávají jejich kvality a funkčnosti. Ale ti, co je vyzkouší, se k nám často vrací pro další, jelikož mají s repasovaným dílem dobré zkušenosti. Náhradní díly po repasi se od nových liší v jediném. V ceně.

Máte nějaké otázky k repasovaným dílům? Kontaktujte naši zákaznickou podporu na telefonu 731 447 502 nebo e-mailu info@autonorma.cz.