Jak repasujeme turbodmychadla - AutoNorma

Jak repasujeme TURBODMYCHADLA:

Repasujeme turbodmychadla s mechanickou i elektronickou regulací do osobních i nákladních vozů všech značek. GarrettKKKHolsetIHIMitsubishiToyotaNejčastější poškození turbodmychadel je způsobeno vlivem vnějšího prostředí.

  • špatným či nedostatečným mazání
  • vniknutí cizího předmětu.
  • přehřátí turbodmychadla, způsobeno vysokými teplotami ve výfukovém systému
  • okamžitým vypnutí vozidla po režimu vysokého výkonu (zejména jízdou na dálnici)

Proto je důležité před montáží repasovaného turbodmychadla zkontrolovat a odstranit tyto možné příčiny, související s poškozením turbodmychadla, aby se zabránilo opětovnému poškozením nově namontovaného dílu. Turbodmychadla jsou velice spolehlivá, méně než 1 % turbodmychadel selhává díky závadě na turbodmychadle samotném.

Rez
Turbo

Proces repase turbodmychadel:

  1. Předběžné zhodnocení technického stavu turbodmychadla, které zahrnuje kontrolu jednotlivých mechanických komponentů a výskyt oleje na sací a výfukové straně turbodmychadla. Dalším krokem je kontrola rozvážení rotační části turbodmychadla a funkčnosti regulace plnícího tlaku (mechanická i elektronická).

  2. Rozebrání turbodmychadla a vyhodnocení stavu poškozených dílů a v případě jejich nezpůsobilosti výměna za nové originální díly. Původní plně funkční komponenty důkladně opískujeme.

  3. Dynamické vyvážení rotačního systému turbodmychadla (axiální a radiální vůle) a kontrola těsnosti středu kvůli zabránění úniku oleje. Celý proces probíhá na autorizované stanici Schenck, která simuluje podmínky ve spalovacím motoru. Veškeré hodnoty jsou nastaveny dle daného výrobce a splňují jejich normy. Výsledkem dynamického testování je kalibrační protokol, který je důkazem jeho 100% funkčnosti.

  4. Poslední fází je kompletace celého turbodmychadla a nastavení podtlakové nebo elektronické regulace.

Celý proces repasování turbodmychadel pro Vás vyhotoví vyškolený tým profesionálů v oboru.
ZDARMA Vám jako součást balení dodáme obecný montážní postup, který Vám pomůže vyvarovat se opětovnému poškození repasovaného turbodmychadla. Zákazník u nás získá záruku 12 měsíců na celý produkt, nikoliv na předmět repase.